0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out
0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out

Suni Çim Nasıl Döşenir?

Suni Çim Nasıl Döşenir?

Suni çim, kullanımı her geçen gün daha artan; hemen hemen her alanda kullanılabilen bir üründür. Görünüm olarak doğal çimden farkı olmayan fakat kıyaslandığında onlarca avantaj sunan Suni Çim, hiçbir şekilde bakım gerektirmez. Özellikle spor sahaları yapımı için sıklıkla tercih edilen yapay çimin döşenmesi ve bakımı da kolaydır. Dolayısıyla beraberinde bakım maliyeti de getirmez. Böylelikle doğal çime göre oldukça hesaplıdır. Tüm bunlarla birlikte onlarca yıl rahatlıkla kullanılabilir. Spor sahaları başta olmak üzere; ev terası, balkonlar, bahçeler, peyzaj alanlarında tercih edilir.

Halı sahalar için özel olarak ürettiğimiz fubol sahası çimleri Zeus Grass ve Star Grass ürünlerini incelemek için tıklayın.

Bunun yanı sıra dekorasyon ve peyzaj için özel olarak üretilen Lokisoft ürünümüzü linki tıklayarak inceleyin.

Suni Çim Nasıl Döşenir? Suni Çim Nasıl Döşenir?

Adım Adım Suni Çim Döşeme

Suni Çim Nasıl Döşenir? Suni Çim Nasıl Döşenir?

Suni çim halı döşemesinde en önemli konu zemindir. Zeminin düz olması gerekir. Düz olmasıyla birlikte son derece temiz olmalıdır. Bu temizlik süpürge ve faraşla kaba kirin alınması şeklinde değil; toz tanesi olmayacak şekilde olmalıdır. Böylelikle çok daha güzel bir şekilde oturacak ve her yer eşit olacaktır. Yani doğal çim görünümü kusursuz bir şekilde elde edilecektir.

Suni çimin döşemesinde hangi alana uygulayacağınız önemlidir. Uygulama alanına göre farklı metodlar uygulayabilirsiniz. Havuz kenarında farlı, terasta farklı, normal kum üzerinde farklı uygulama yöntemleri vardır. Bu noktada fark ise; tabanın düzleştirilmesi ve kullanılan yapıştırıcı olacaktır. Eğer normal kum üzerinde yapıyorsanız; birkaç zemin malzemesine ihtiyaç duyacaksınız. Eğer teras ya da havuz kenarı üzerinde yapıyorsanız zaten zemin düz olacağı için sadece yapıştırıcıya dikkat etmek yeterli olacaktır.

Uygulamaya geçmeden önce bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Suni çim direkt halı şeklinde döşenen bir üründür. Fakat burada su tahliyesi vs. dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Eğer yeteneğiniz yoksa profesyonel destek almanız daha faydalı olacaktır.

10 ADIMDA DETAYLI SUNİ ÇİM KURULUMU

  1. Suni çim, direkt olarak zemin malzemesiyle birlikte gelecektir.
  2. Tabanı nemli bez yardımıyla tamamen toz ve kirden arındırdıktan sonra döşeme işlemine başlayabilirsiniz.
  3. Suni çimle birlikte gelen yapıştırıcıyı detaylı bir şekilde yere sürmelisiniz.
  4. Yapıştırıcı işlemi tamamlandıktan sonra, halı şeklindeki ince kumaşları yere çekmelisiniz.
  5. Yapıştırıcı ve kumaşları çektikten sonra, halının tahliye kanallarına, yani üzerindeki geçirgen noktalara dikkat ederek rulo şeklinde açmalısınız. Yani tabanı kabaca kaplamanız gerekir.
  6. Ardından ise 2-3 kişi her kenardan tutarak halıyı gerdirmelisiniz. Böylelikle suni çim halı son derece gergin ve kusursuz bir görüntüye sahip olacaktır.
  7. Eğer tek şerit döşüyorsanız, bu aşamada son olacaktır. Fakat tek şerit döşemiyorsanız diğer şeridi de hemen bitişiğine döşemelisiniz. Üst üste değil, dip dibe gelmelidir.
  8. Ardından kenar düzeltme işlemi yapmalısınız. Suni çimlerin kenarları kesildiği için genellikle düz bir görüntüye sahip olmaz. Bu yüzden kenarları keserek düz bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
  9. Ardından ise yan yana serdiğiniz şeritleri endüstriyel yapıştırıcılar kullanarak yapıştırmalısınız. Bu noktada üst üste çıkmamaları, doğallık açısından önemlidir.
  10. Ardından yapıştırıcının kurumasını beklemek için bir süre dinlendirmelisiniz. Bu noktada yapıştırıcı sürdüğünüz şeritlerin üzerine bir de endüstriyel kağıt bant yapıştırırsanız daha sağlam olur.

işte bu kadar basit.