0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out
0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out

FİFA standartlarında suni çim 2023

FİFA standartlarında suni çim

FİFA standartlarında suni çim üretim yapan firmalar arasında yer alan firmamız. Ekip İkber spor iş birliği ile fifa halısı üretimi yapıyoruz. stadyum sentetik çim halı üretimi yapıyoruz.

FIFA Kalite Konsepti

FIFA kalite konsepti futbolcular için; suni çim kalitesi ve güvenliğini standardize etmek ve suni çim teknolojisindeki gelişmelere teşvik etmek için oluşturulmuştur.

Dünya çapında yapay çim üreticileri montaj sırasında farklı sistemleri kullandığından, ürünlerin performansı değişken olabilir. Bir oyuncunun sağlığı veya oyunun kalitesi açısından standardı belirleyip aynı çizgide devam etmek hedeflenmiş bir  Fifa lisans programıdır.

FİFA standartlarında suni çim 2023

FIFA dernekleri ve konfederasyonları yalnızca en iyi futbola uygun yüzeylerin FIFA Recommended markasına sahip olmaya hak kazanacağını temin eder.

FİFA standartlarında suni çim

FIFA’nın Önerdiği:

Senetik çim üreticisi firmalar; FIFA’nın belirlemiş olduğu kalite standartları çerçevesinde üretilen ürünlerini,yine FIFA’nın laboratuvarlarında gerçekleştirilen kapsamlı testlere gönderirler. Bu testlerde; ürünün kalitesinin yanı sıra top-zemin etkileşimi ve oyuncu-zemin etkileşimi ölçülüp, FIFA’nın belirlediği kritere uygun suni çim halı olup olmadığı belirlenir.

Uygun olan ürünlerin sahaya montajı yapılır ve sahada da aynı performansı gösterip göstermediği test edilir. Saha tüm bu kriterleri sağlıyor ise FIFA Recommended belgesi almaya hak kazanmış olur.

Uygulanan Testler:

  • Ürünlerin Aşınmaya Karşı Dayanıklılığı
  • Güneşe Karşı Dayanıklılığı
  • Darbe Emicilik
  • Futbol Topuna Verdikleri Reaksiyon ve Etkiler
  • Futbolcu Cildine Verdiği Etkiler

FIFA Tarafından Önerilen 1 Yıldız: 

Profesyonel kulüpler dışında kalan sahalarda futbol oynayan sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır. Sistem gereksinimleri standardın üzerindedir ve gelişime açıktır.

Uygulanan Alanlar: Amatör Kulüp Sahaları, Belediye ve Halka Açık Sahalar. kapalı halı sahalar

Fifa Onaylı Suni Çim Üreticisi
FIFA Onaylı Suni Çim Üreticisi

FIFA Önerilen 2 Yıldız:

 

Profesyonel futbolun oyun özelliklerini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. Fifa tüm resmi müsabakalarını bu zeminlerde oynanmasına izin verir.

Uygulanan Alanlar: Lig maçlarından Dünya Kupası Final maçına kadar tüm profesyonel müsabakalar oynatılabilir.

FİFA standartlarında suni çim

stadyum spor fifa belgeli yapay çim halı

FIFA’nın belirlediği kritere uygun suni çim halı

spor sahalarında fifa belgeli yapay çim halı

Fi̇fa Standartlarında Suni Çim 2023 Fi̇fa Standartlarında Suni Çim

Fi̇fa Standartlarında Suni Çim 2023 Fi̇fa Standartlarında Suni Çim
FİFA standartlarında suni çim
Fi̇fa Standartlarında Suni Çim 2023 Fi̇fa Standartlarında Suni Çim
halı saha yapan firmalar; zemin kaplama; granül; basketbol sahası yapan firmalar; kapalı halı saha yapan firmalar; Halı saha yapımı, halı saha maliyeti, çok amaçlı saha, açık halı saha yapımı, kapalı halı saha yapımı, açık kapalı  halı saha maliyeti,