0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out
0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out

Fifa Quality Concept

Fifa Quality Concept

FIFA Quality Concept: FIFA kalite konsepti futbolcular için; suni çim kalitesi ve güvenliğini standardize etmek ve suni çim teknolojisindeki gelişmelere teşvik etmek için oluşturulmuştur.

Fifa Quality Concept
Fifa Quality Concept

Dünya çapında yapay çim üreticileri montaj sırasında farklı sistemleri kullandığından, ürünlerin performansı değişken olabilir. Bir oyuncunun sağlığı veya oyunun kalitesi açısından standardı belirleyip aynı çizgide devam etmek hedeflenmiş bir lisans programıdır.

FIFA dernekleri ve konfederasyonları yalnızca en iyi futbola uygun yüzeylerin FIFA Recommended markasına sahip olmaya hak kazanacağını temin eder.

FIFA Recommended: Senetik çim üreticisi firmalar; FIFA’nın belirlemiş olduğu kalite standartları çerçevesinde üretilen ürünlerini,yine FIFA’nın laboratuarlarında gerçekleştirilen kapsamlı testlere gönderirler. Bu testlerde; ürünün kalitesinin yanı sıra top-zemin etkileşimi ve oyuncu-zemin etkileşimi ölçülüp, FIFA’nın belirlediği kritere uygun olup olmadığı belirlenir.

Uygun olan ürünlerin sahaya montajı yapılır ve sahada da aynı performansı gösterip göstermediği test edilir. Saha tüm bu kriterleri sağlıyor ise FIFA Recommended belgesi almaya hak kazanmış olur.

Uygulanan Testler:

  • Ürünlerin Aşınmaya Karşı Dayanıklılığı
  • Güneşe Karşı Dayanıklılığı
  • Darbe Emicilik
  • Futbol Topuna Verdikleri Reaksiyon ve Etkiler
  • Futbolcu Cildine Verdiği Etkiler

FIFA Recommended  1 Star: Profesyonel kulüpler dışında kalan sahalarda futbol oynayan sporcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır. Sistem gereksinimleri standardın üzerindedir ve gelişime açıktır.

Uygulanan Alanlar: Amatör Kulüp Sahaları, Belediye ve Halka Açık Sahalar.

FIFA Recomended 2 Star: Profesyonel futbolun oyun özelliklerini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. Fifa tüm resmi müsabakalarını bu zeminlerde oynanmasına izin verir.

Uygulanan Alanlar: Lig maçlarından Dünya Kupası Final maçına kadar tüm profesyonel müsabakalar oynatılabilir.

Fifa Quality Concept halısı

 

Fifa Quality Concept Fifa Quality Concept
FIFA FIFA Standartlarında Suni Çim Testleri Nelerdir halı

Fifa Quality Concept  belgeli halı