0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out
0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out

FIFA Onaylı Suni Çim Üreticisi

Fifa Onaylı Suni Çim Üreticisi

FIFA ONAYLI SUNİ ÇİM ÜRETİCİSİ

Suni çim 1960’lı yıllardan beri bir çok spor sahasına kullanılıyor. Suni çim sistemlerinin en çok kullanıldığı spor ise futboldur. Geçmişten günümüzde futbol sahalarında dolgusuz, kum dolgulu ve kauçuk dolgulu suni çim çeşitleri kullanılmıştır. Son yılların en popüler ve doğru seçeneği ise kauçuk dolgulu suni çimdir.

FIFA tarafından belirlenen standartlara göre kauçuk dolgulu suni çim çeşitleri futbol zemini için en uygun çim olarak kabul edilmiştir. Eğer sizde halı sahanız ya da futbol sahanız için FIFA onaylı suni çim üreticisi arıyorsanız İkber spor olarak en kalite suni çimleri size sunuyoruz.

Fifa Onaylı Suni Çim Satın Al

Peki her futbol çimi suni çim midir? İnceleyip futbol için en uygun olan suni çim hakkınsa size bilgi verelim.

Her Futbol Çimi FIFA Standardına Uygun Mudur?

Fifa Onaylı Suni Çim Üreticisi Fifa Onaylı Suni Çim Üreticisi

FIFA futbolun daha kaliteli bir zeminde oynanması için suni çimi keşfetti. Elbette ki 1960’lı yıllarda üretilen suni çim ile şimdiki 3. Nesil suni çim çeşitleri oldukça farklıdır. Kötü hava koşullarına karşı daha dayanıklı ve yoğun kullanımda kolaylıkla yıpranmayan bir sistem olduğu için suni çim doğal çim yerine tercih ediliyor. FIFA laboratuvarlarında test edilen ve onaylanan suni çimler FIFA Quality Programme kapsamında futbol çimi olarak belirleniyor.

FIFA Quality ve FIFA Quality Pro Çim Nedir?

Fifa Quality Marks

FIFA tarafından onaylanan futbol suni çimleri 2 kategoriye ayrılıyor.

  1. 1. FIFA Quality: Halka açık sahalar ve amatör futbol sahaları için
  2. 2. FIFA Quality Pro: Profesyonel futbol sahaları için

İkber spor olarak da ürettiğimiz suni çimlerin FIFA Quality Programme kapsamında onaylandığını mutlulukla belirtmek isteriz. Eğer FIFA onaylı suni çim üreticisi arıyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

İkber spor FIFA standartlarına uygun suni çim üreten başarılı bir suni çim markasıdır. Üstün dikiş kalitesi, kullanım ömrü, kötü hava koşullarına karşı dayanıklılığı ve ürün kapsamı ile oyuncu, top ve zemin arasındaki bağı güçlendirerek futbol kalitesini arttıran suni çimler üretiyoruz.

FIFA Futbol Çimi Standartları Neledir?

Fifa Futbol Çimi Standartları Neledir

Futbol için en iyi suni çimi arıyorsanız FIFA standartlarına uygun suni çim satın almalısınız. Bu kapsamda futbol için en iyi suni çim aşağıdaki kriterlere uygun olmalıdır;

  • · Kullanım ömrünün uzun olması
  • · Dikiş kalitesinin yüksek olması
  • · Kötü hava koşullarına karşı dayanıklılık
  • · Kaliteli Ürün İçeriği
  • · Top ve zemin uyumunu sağlamalı
  • · Oyuncu ve zemin uyumunu sağlamalı

FIFA Standartlarında Suni Çim Testleri Nelerdir?

Fifa Standartlarında Suni Çim Testleri Nelerdir

FIFA futbol için belirlediği standartlar doğrultusunda profesyonel futbol sahalarında FIFA onaylı suni çim kullanmayı öngörüyor. Bu kapsamda çok amaçlı kullanıma uygun, güneş ışınlarına karşı dayanıklı, kötü hava koşullarına karşı dayanıklı suni çimlerin kullanılmasını onaylıyor. Bu kapsamda yaptığı FIFA 1 TEST ve FIFA 2 test ile futbol sahalarında kullanıma uygun suni çimleri seçiyor.