0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out
0
Items : 0
Subtotal : 0,00
View CartCheck Out

Bahçe ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahçe ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Evin verandası, balkonu, bahçensi, okulların oyun alanları, kafe, restaurant, otel gibi işletmelerin peyzajı için kullanılan suni çim halılar pratiklik sağlar. Suni çim halıların uzun ömürlü olmasını sağlamak için temizlik ve bakımının nasıl yapılacağı konusu önem arz etmektedir. Peki bahçe ve balkonlarda suni çim halı temizliği nasıl yapılır?

Sentetik üretim teknolojisindeki gelişmeler sonucunda suni çim üretimi doğal çimlere en yakın forma ulaştı. Sunduğu kolaylıklar ile doğal çimden daha üstün konuma geldi. Futbol başta olmak üzere spor sahalarında güvenle kullanılan suni çim evde de güvenli, pratik ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Doğal çim uygulamaları sürekli bakım gerektirdiği için yüksek bakım maliyeti ve emek harcanmasını zorunlu kılmaktadır. Ayrıca istenen sonuca ulaşmakta sıkıntı yaşanıyor. Bahçenin herhangi bir yerinde yetişmeyen veya zarar görmüş çimler çok kötü görüntü oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Halı sahalardan peyzaj alanlarına kadar dekorasyon amaçlı çok sayıda suni çim ürünü bulunmaktadır. Örneğin bir futbol sahasında kullanılacak suni çim en az 40 mm olması gerekir. Dekoratif ve peyzaj amaçlı sunulan suni çim kalınlığı 7mm’den başlamakta 60 mm’ye kadar ulaşabilmektedir.

Bahçe Ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır? Bahçe Ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Çim Halı Temizliği ve Bakımı

Dekoratif Peyzaj Çimi olarak sunduğumuz suni çim halı ürünlerimiz, bahçe ve balkon çim halısı olarak da bilinmektedir. Bu ürünlerimizi, uzun yıllar solmadan, yıpranmadan kullanılacak bir ürün olacaktır. Kullanımı, uygulaması ve bakımı kolay yapılan dekoratif peyzaj çimi temizliği ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Çim Halı Hava Koşullarından Etkilenir mi?

Çim halılar yağmurdan olumsuz etkilenmez. Ancak suyun suni çim üzerinde göllenmemesini sağlayacak önlemler alınmalıdır. Suni çimlerin alt yapısı hazırlanırken bu konuya dikkat edilmeli, suyun akması sağlanmalı, toplanmasının önüne geçilmelidir. Güzel kuruma sağlandıktan sonra halınız hem daha temiz olacak hem de parlaklığa kavuşacaktır. Doğal çimde çamurlanma, basılan yerlerdeki çimlerin zarar görmesi, aşırı göllenme olması halinde ise çürüme olur.

Güneşin etkileri ile ilgili olarak ise; dekoratif peyzaj çimi ürünlerinde UV ışınlarına karşı koruma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle güneş ışından etkilenmesi minimum seviyededir. Bu konuda güneş ışığına maruz kalma ve sık kullanım durumuna göre 7 yıl ile 10 yıl arası etkin kullanım öngörülmektedir.

Bahçe Ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır? Bahçe Ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Çim Halı Sağlıklı mıdır?

Dekoratif Peyzaj Çimi ürünleri sağlığa zararlı madde içermez ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Doğru uygulama sonrası bakteri üretmeyecektir. Bunun için zeminin uzun süre ıslak kalmamasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde halıya kötü koku yerleşmesinin önüne geçilmiş olur. Bahçe ve balkonlarınızda kullanacağınız dekoratif peyzaj çimi ürünlerimizi düzenli olarak süpürerek temiz kalmasını sağlayın. Ürün aynı zamanda leke tutmama özelliğine sahiptir.Islak bezle veya dökülen lekeye göre sabun bazlı temizlik ürünleri ile leke olan kısmın silinmesi mümkündür.

Daha uzun püsküllü çim halılarda aralara giren atıkların temizlenmesi için ince telli plastik tırmıklardan faydalanın. Doğal çim görünümünü elde etmek ve çimin yeşil görüntüsünü muhafaza etmek için su püskürterek düzenli olarak süpürmek etkili olacaktır. Sıcakların etkisinden korumak için püskürterek sulamak etkili olacak ve ürününüzün kullanım süresi uzayacaktır.

ikber Spor Dekoratif Peyzaj Çimi

Dekoratif peyzaj çimleri ile bahçenizde, balkonunuzda, oyun alanlarında veya işletmenizde dört mevsim yeşil bahçelere sahip olacak ve yılın her gününün tadını çıkarın. Bu dayanıklı, benzersiz çim halı çok az bakım gerektirir ve tüm bahçe alanları için çok şık bir çözümdür. Dekoratif peyzaj çimleri, peyzaj ve diğer özel kullanımlar için özel olarak tasarlanmış yüksek kaliteli çözümler sunar.  Suni çim yatırım uzun vadeli ve güvenli bir yatırımdır. Ayrıca kullanıcıya birçok faydası vardır. Suni çimlerin temizlenmesi kolaydır, az bakım gerektirir ve her yere monte edilebilir.

ikber Spor, kuruluşundan bu yana sentetik çim sektöründe ilke olarak kaliteli ürün ve hizmetleri benimsedi. Benzersiz kalite farkını yansıtarak tüm hizmetlerini montaja kadar sürdürmektedir. Yapay çimin avantajlarına ek olarak, tüketicilerin tercihi estetik nedenlere dayanır. Bu nedenle tüketici kullanımı için yüksek estetik değere sahip ürünlerimizi öneriyoruz.

Bahçe Ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır? Bahçe Ve Balkonlarda Suni Çim Halı Temizliği Nasıl Yapılır?